Rośliny i ptaki w Milanówku

PLAKAT_Rośliny-i-ptaki_www

Jakie rośliny i które ich części jedzą ptaki? Z czego budują gniazda? Gdzie je zakładają?

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, ciocie i wujków, babcie i dziadków oraz wszystkich, którzy chcą poznać nasze milanowskie rośliny i różne ciekawostki na ich temat. Opowiemy też o ptakach mieszkających w naszym mieście.

Jakie kwiaty, krzewy i drzewa możemy sadzić w ogrodach, żeby skrzydlaci sąsiedzi znaleźli w Milanówku dobre miejsce do życia?
Jakie nasiona, owoce zielone części roślin są przez ptaki lubiane i dlaczego? Jak je wykorzystują?
Rośliny nie tylko upiększają nasze ogrody i miasto, są też pożywieniem dla ptaków i świetnym miejscem do zakładania gniazd oraz materiałem do ich budowy.

Zapraszamy na spacery i spotkania każdego miłośnika ptaków i kolorowych ogrodów! WSTĘP WOLNY!

Trójmiasto Ogrodów, do którego należy Milanówek, to miejsce z założenia mające chronić walory zielonego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie kontaktu z przyrodą. Częścią tej przyrody są ptaki mieszkające w ogrodach Milanowian i na terenie gminy. Dużą część pożywienia ptaków stanowią rośliny. Zadanie ma na celu przybliżenie wiedzy nt roślin przydatnych ptakom i niezbędnych do utrzymania ich populacji. Projekt ma charakter edukacyjny skierowany do wszystkich mieszkańców Milanówka, szczególnie zapraszamy młodzież.

Zadanie „Rośliny i Ptaki” współfinansowane ze środków przyznanych przez Burmistrza Miasta Milanówka w ramach Otwartego Konkursu Ofert 2016.

Partnerzy:
L’amour Maison
Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku
Plum klub – świetlica dla dzieci
Bracia Chart
Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków