Boule w Milanówku

Bulodrom (fr. boulodrome) – pozbawione trawy, odpowiednio przygotowane miejsce do gry w petanque, boule, bocce. Może to być jedno boisko lub cały kompleks. Minimalne rozmiary do gry turniejowej to 4 na 15 m. I takie właśnie boisko powstało w Milanówku!

Chcieliśmy stworzyć miejsce do gry w którą mogą grać wszyscy – od dzieci do seniorów, a nawet niepełnosprawni. Jest to bardziej forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, spotkanie towarzyskie, niż sport.

W Milanówku istnieje kilka grup osób, które są miłośnikami gry w boule, ale spotykają się na nieasfaltowanych ulicach, wydeptanych fragmentach skwerów z braku boiska przeznaczonego do tej gry.

Chcieliśmy też zachęcić innych do wyjścia z domu, spotkania się z sąsiadami, pokazać, że ta forma relaksu może być uprawiana przez wszystkich i nie wymaga prawie żadnych treningów, a jedynie poznania kilku prostych reguł. Może świetnie służyć integracji mieszkańców w każdym wieku.

Wielkie otwarcie boulodromu nastąpiło 14 października 2012 roku. Tor głosami sympatyków gry otrzymał nazwę Qveta.

Boule w Milanówku będą się toczyć!

Boisko znajduje się w Milanówku przy ul. P. Skargi, obok Orlika. Powstało głównie dzięki pracy wolontariuszy, pomocy osadzonych w Areszcie Śledczym w Grodzisku Mazowieckim i wsparciu sponsorów.

BUDOWA BOULODROMU

WIELKIE OTWARCIE

ROK 2015

Znów lecimy w kulki na Boulodromie w Milanówku!
Wrześniowa nauka gry w boule/petanque przed końcem sezonu 2015.

Boisko do gry odchwaszczone i przygotowane. Zapraszamy wszystkich chętnych, młodych i starych, amatorów, profesjonalistów, ciekawskich i nudzących się na boulodrom. Zapewniamy opiekę instruktora, kilka kompletów kulek to gry i dużo pykania.
Piątek 25 września, godz. 17.30
Sobota 26 września, godz. 12.00
Niedziela 27 września, godz. 12.00
Wtorek 29 września, godz. 17.30 – Turniej Gry w Boule

Zadanie „Boule w Milanówku” współfinansowane ze środków przyznanych przez Burmistrza Miasta Milanówka w ramach Otwartego Konkursu Ofert 2015.