Zielone Pomniki


Na terenie Pruszkowa rośnie prawie 30 drzew uznanych za pomniki przyrody oraz wiele innych, które pomnikami jeszcze nie są, ale są równie ważne dla środowiska i mieszkańców miasta.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Żeby lepiej poznać lokalne dziedzictwo przyrodnicze zaprosiliśmy mieszkańców Pruszkowa i okolic do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zielone Pomniki Pruszkowa”.
Tematem zdjęć były drzewa na terenie miasta Pruszkowa. Nie tylko pomniki przyrody, mogło to być każde drzewo, które zwróciło uwagę swoim wyglądem, kształtem, kolorami, miejscem gdzie rośnie – wystarczyło puścić wodze fantazji, przyjrzeć się drzewom i ich otoczeniu, spojrzeć na nie innym okiem niż na co dzień.

Kto mógł wziąć udział?
Stworzyliśmy dwie grupy/kategorie uczestników:
– młodzież szkolna
– dorośli
Uczestnikami mogli zostać mieszkańcy Pruszkowa i gmin ościennych (Piastów, Michałowice, Brwinów, Ożarów Maz.) oraz uczniowie pruszkowskich szkół bez względu na miejsce zamieszkania. Do konkursu mogli zgłaszać się jedynie amatorzy.

Nagrody
W każdej grupie jury wybrało po trzy najlepsze prace oraz przyznało cztery wyróżnienia.
2 x 1 miejsce – lornetka do obserwacji przyrody Olympus
2 x 2 miejsce – albumy Zwierzęta i Rośliny Polski wyd. Multico
2 x 3 miejsce – Drzewa – przewodnik Collinsa – Opisy i ilustracje 1600 gatunków i odmian drzew rosnących w Europie. Najlepszy przewodnik w Europie.
1 x nagroda dla szkoły. Szkoła z Puszkowa, z której do konkursu zgłosiło się najwięcej uczniów.

Pobierz katalog pomników przyrody w Pruszkowie – kliknij na ilustrację.