Ptasia Akademia

Ptasia Akademia – o co w tym wszystkim chodzi?

Widzimy je wszędzie, ale nie dostrzegamy. Słyszymy krakanie, ćwierkanie, gruchanie, ale nie do końca potrafimy nazwać gatunki. Karmimy kaczki w parkach, ale czy wiemy co tak naprawdę jedzą?

W miastach są wszędzie – w parkach, na osiedlach, budują gniazda w kamienicach, blokach, na strychach. Trudno bez nich wyobrazić sobie jakiekolwiek miasto, a tak naprawdę niewiele o nich wiemy.

Celem działań Fundacji jest zwrócenie uwagi na to co mamy wokół nas, lokalnie. Bez dalekich wypraw, poszukiwania egzotyki na drugim końcu świata, bądź Europy. Czyż nasze sikorki, dzięcioły, zimorodki, żołny i dudki nie są równie piękne i interesujące? Trzeba tylko dowiedzieć się jak, gdzie i kiedy ich poszukać.

Spotkania odbywały się w niedzielne popołudnia. Były konkursy, warsztaty, wykłady. Tematy wykładów nie były przypadkowe. Nasi słuchacze mieli okazję zapoznać się m.in. ze sposobami pomocy dzikim ptakom – więcej przeszkolonych osób, to większe szanse dla ptaków.

Wspaniałe filmy przyrodnicze

logo - FESTIWAL

Podczas każdego spotkania zorganizowaliśmy pokazy filmów z XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, w ramach pokazów pofestiwalowych oraz dzięki uprzejmości ich autorów. Zaprezentowaliśmy kilkanaście pięknych obrazów. Wszystkie pokazy filmów były bezpłatne.

Projekt był realizowany dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, który dofinansował pierwsze trzy spotkania w 2015 roku kwotą 4 653 zł.

Nagroda

EKO-POZYTYW---dyplom

Nasz projekt został wyróżniony w konkursie „EKOpozytyw MAZOWSZA” dla najlepszych beneficjentów współpracujących z WFOŚiGW w Warszawie. Zajęliśmy 2 miejsce.

Więcej:
WWW.PTAKI.AKCJALOKALNA.ORG
Facebook